WeatherInfo

+371 27594939 (SMS nesaņem)


Maršruti

Atpakaļ


Maršruti

Šajā sadaļā ietverti populārākie Vidzemes upju maršruti. Šie maršruti neierobežo laivotāju iespējas un vēlmes laivot citās upēs. 

Esam gatavi nogādāt laivas jebkurā Jūsu norādītajā ūdenstilpnē.


Gauja

Gauja pamatoti tiek saukta par Latvijas skaistāko upi. No Valmieras līdz Murjāņiem Gauja tek pa Gaujas nacionālā parka teritoriju. Šeit Gauja plūst pa 1 – 2,5 km plašu senleju, kurai ir mainīgs dziļums un savu maksimumu tā sasniedz pie Siguldas – aptuveni 85 metrus dziļumā. Gaujas senleja iepriecina atpūtniekus ar savu mainīgo dabu, neskaitāmajiem smilšakmens iežu atsegumiem un rāmo tecējumu. Ieteicamas visa veida laivas
Skatīt

Salaca

Salaca ir upe Ziemeļvidzemē. Tā ir 96 km gara, sākas no Burtnieku ezera un ietek Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī. Salacas krastos vairākās vietās ir skaisti sārta smilšakmens atsegumi, piemēram Sarkanās klintis un Skaņaiskalns. Upē vairākās vietās krāces, ievērojamākās — pie Mērniekiem. Vasaras beigās ūdens līmenim krītoties, dziļums dažās platākajās vietās ir tikai ap 15 cm. Upei ir arī dziļi, lēni posmi. Vasarā ūdens Salacā dzidrs, silts, zied ūdensrozes. Sākot no Mazsalacas sākas Salacas ielejas dabas parks, visā tecējumā upe atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Ieteicamas visa veida laivas.
Skatīt

Brasla

Brasla savi tecējumu sāk Ziemeļvidzemē netālu no Limbažiem. Augštecē Brasla ir neliela līdzenuma upīte, kas plūst pa purvainām pļavām. Tikai pie Plāča Brasla sāk plūst pa ieleju. Te parādās arī pirmie smilšakmens atsegumi. Pēc Braslas HES aizsprosta upes tecējums ir straujāks un smilšakmens iežu atsegumi vērojami katrā otrā, trešā līkumā. Brasla ir ainaviski bagāta upe un ļoti iecienīta ūdenstūristu vidū. Ieteicamās laivas: Smailīte Vista, piepūšamās Amata un RAFT
Skatīt

Lielā Jugla

Upe sākas Mālpils novadā un tek caur Ropažu un Garkalnes novadiem, satekot ar Mazo Juglu veido Juglas upi. Upes sākums atrodas Sidgundā, kur tā veidojas, satekot Mergupei un Sudai. Upes kritums ir 71 m, slīpums uz 1 km 1,1 m.

Skatīt